Виховна робота

Виховна система школи – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі   відбувається моральне становлення школярів, формування в них творчого мислення, відповідальності.

Головна мета виховної роботи –виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в нього наукового світогляду, розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, екологічної культури, прищеплення комплексу загальнолюдських, патріотично-національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки.

Очікуваний результат – формування цілісної особистості, яка має активну творчу і соціальну позицію, високі моральні якості, які постійно вдосконалює, уміє керувати своїм здоров`ям, прагне до знань і має певний достатній життєвий досвід, тобто готова до суспільного життя.

Виховна робота в закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про Освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, річного плану ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Пальміра».

Виховна діяльність здійснюється у відповідності до наступних ключових напрямів:

  • військово-патріотичне виховання;
  • громадсько-правове виховання;
  • екологічне виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • родинно-сімейне виховання;
  • моральне виховання;
  • профорієнтаційне виховання;
  • превентивне виховання
  • формування здорового способу життя;
  • розвиток творчих здібностей.

Зміст виховної діяльності будується у відповідності до визначених ключових ліній:

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Виховна робота в закладі проводиться відповідно до виховної проблеми школи: «Формування творчої особистості, соціально активного громадянина України і світу через впровадження педагогіки партнерства».

Управління виховною роботою у закладі здійснюють заступник директора з навчально-виховної роботи Зобенько Т.І., педагог-організатор Моторна В.М., соціальний педагог Курятник В.О., працює методичне об’єднання класних керівників 1-11 класів – керівник Зобенько Т.І.

Військово-патріотичне виховання

Ще  з 2014 року у школі працює Волонтерський центр.

З лютого 2022 до волонтерського руху долучилися усі учасники освітнього процесу. Учні активно допомагають у зборі коштів, продуктів харчування, виготовлення оберегів, малюнків. Також організовуються періодичні збори та відправки посилок для дітей зі звільнених територій. Разом з жителями селища учні плетуть сітки для наших захисників.

У закладі проводяться зустрічі з Героями, які боронять нашу країну. Діти захоплюються розповідями, які збагачують їх свідомість, викликають почуття гордості за свій народ та любов до Батьківщини.

У школі започатковано роботу над прєктом «Місце шани та вдячності», керівниками якого є учителі військово-патріотичного виховання Курятник В.О. та Ляскало В.А. Учні активно долучилися до проєкту. Вони збирають матеріал для оформлення куточка у фоє закладу на ІІ поверсі. Це історії про односельчан, які обороняють Україну, про людей, які своїм прикладом надихають та показують  справжній патріотизм.

Гурток «Боксу». Керівник – Кошик Юрій Іванович.

Бокс для дитини –  це можливість навчитися постояти за себе, розвивати своє тіло, зміцнювати здоров’я. Адже цей вид спорту сприяє загартуванню характеру і волі,  розвитку витривалості і сміливості, дисципліни і самоконтролю,  реакції і координації рухів, зміцненню всіх систем організму. Бокс допомагає хлопцям та дівчатам стати більш впевненими, перемогти свої страхи. Юні боксери відрізняються силою характеру, врівноваженістю, цілеспрямованістю і спритністю. На гурткових заняттях боксом створені умови для розвитку фізичних якостей, особистісних якостей, оволодіння способами оздоровлення і зміцнення організму вихованців.

Результатом роботи гуртка є переможці у цьому непростому виді спорту. У 2017-2018 н .р. у Чемпіонаті України з боксу стали 6 учениць отримали призові місця. У 2018-2019 н .р. учениця 11 класу виборола ІІІ місце у Чемпіонаті України серед жінок, юніорок, дівчат та у Міжнародному турнірі у м. Надвірна. У 2019-2020 н. р. у Чемпіонаті України з боксу у м. Харкові та Всеукраїнських змаганнях у м. Звенигородка призові місця здобули 7 учнів. У 219-2020 н. р. 7 учнів здобули призові місця у відкритому турнірі з боксу в смт. Чорнобай, у 2021-2022 н. р. двоє учнів вибороли призові місця у чемпіонаті Черкаської області з боксу серед юнаків та дівчат. Учениця 9 класу виборола ІІ місце у Всеукраїнському турнірі з боксу та єдиноборств серед підлітків 2006, 2007, 2008 р. н., який проходив у м. Дніпрі.

Гурток «Чарівний світ бісеру». Керівник – Кулик Тетяна Борисівна.

Нитка за ниткою,
Скельце до скельця,
Плетиво виткане –
Втіха для серця.

Бісер яскравий,
Прудкі рученята –
Миттю готові
Квіти до свята

Ікони, картини,
Останній виток.
Стимул дитині  –
Шкільний наш гурток!

Гурток «Чарівний світ бісеру» діє з  вересня 2009 року.

Плетіння бісером – це дуже захоплююча справа, яка дає змогу створювати найрізноманітніші речі: браслети, кулони, прикраси, квіти, декоративні композиції, картини тощо. Під час занять вихованці гуртка пізнають «маленькі таємниці майстра»: як брати бісер, голку, дріт, як зробити застібки, подовжити робочу нитку, тощо. Поступово із окремих фігурок, виготовлених з бісеру, діти навчаються утворювати різноманітні композиції, виготовляти прикраси, від плоских фігурок переходити до об’ємних. Заняття в гуртку розвивають творчі здібності, уяву, пам’ять, викликають бажання творити, фантазувати. Учні ознайомлюються з термінами, вчаться працювати за схемами, самостійно підбирати гармонійне поєднання кольорових сполучень і контрастів. Кожний виріб дає можливість проявити свій смак, фантазію, охайність.

Юні майстри – рукодільниці разом зі своїм керівником є активними учасниками районних, обласних, всеукраїнських виставок та конкурсів декоративно – ужиткового мистецтва: «Вмію сам – навчу іншого», «Грайлива веселка», «Податки очима дітей», «Знай і люби свій край», «Бісер: Вчора. Сьогодні. Завтра», «Пишаюся тобою, рідний краю», фестиваль «Сонячні промені», «Об’єднаймося ж, брати мої», «SchoolArtFest» «Космічні фантазії», «Новорічна композиція», «Український сувенір», «День Святого Миколая», «Поділись добром», «Лялька – Мотанка», «Збережемо першоцвіти», фестиваль «Таланти твої, освітянська родино», «Мій стимул – моя мрія», «Мій скарб – моя Україна», «Історія однієї вишиванки», «Пасхальна композиція», «Сонячний Великдень», «На крилах мрій». Всі переможці та призери нагороджені дипломами, грамотами та цінними подарунками.

Чекаємо з нетерпінням на наших творчих, талановитих, діток у яких є бажання навчатися, фантазувати та створювати шедеври і здобувати перемоги у різноманітних конкурсах та виставках декоративно – ужиткового мистецтва!!!

Гурток «Духового оркестру». Керівник – Новак Іван Іванович.

Шкільний духовий оркестр у школі працює з 2008 року. Гуртком керує Новак Іван Іванович. Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. Колектив продовжує роботу в напрямку відродження, збагачення національного мистецтва. У його репертуарі українські народні твори, стрілецькі та козацькі пісні, марші. Систематично поновлюється репертуар творами зарубіжних класиків.
Тісний контакт педагогів, батьків та учнів, взаєморозуміння позитивно впливають на моральний розвиток вихованців, формують їх характер, особисті якості.
Духовий оркестр демонструє високу виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність.
Традиційно проводяться концерти, творчі звіти перед батьками, громадськістю селища. Щороку духовий оркестр приймає активну участь у мистецьких заходах до державних свят, які проводяться в селищі, районі, області;
Випускники гуртка продовжують навчання у вищих навчальних закладах України по обраній спеціальності. П’ятеро випускників-гуртківців навчаються у музичних закладах м. Черкас та м. Канева. Оркестр у 2011 році отримав звання «зразковий» За творчі здобутки оркестр нагороджено Дипломами, Грамотами, цінними подарунками. Сьогодні духовий оркестр об’єднує 15 дітей віком від 10 до 18 років, духовно близьких, для яких мистецтво є проявом їхніх творчих здібностей.

Літературна студія «Вікторія». Керівник – Переясловець Людмила Василівна.

Заняття літературною творчістю мають величезне значення у становленні особистості дитини, створюють сприятливі умови для розвитку творчої уяви, польоту фантазії, розвитку правильної, грамотної мови, розвивають здатність вільно, нестандартно мислити, проявляти себе в творчості. Шкільний вік – це період різноманітних ідей, задумів, уяви, фантазії. Важливо не пропустити момент і спрямувати енергію в правильне русло, визначити творчі здібності дітей, талановитість, створити умови для самовираження, дати можливість проявити себе через знайомство з аспектами поетичної майстерності розвивати вміння писати вірші, аналізувати ліричні твори – власні та інших авторів; формувати компетентності в царині віршування; розвивати творчий потенціал учнів.

Система роботи гуртка складається з практичних занять, участі в різноманітних літературних конкурсах обласного та Всеукраїнського рівнів, зустрічей з майстрами слова. Вихованці літературної студії «Вікторія» подають дуже багато своїх творів на різні конкурси.

Багато робіт отримали нагороди. Гуртківці стали призерами у таких літературних конкурсах: «Поетична осінь» у Кам’янці, «Сонячні кларнети», мистецький пленер «Тараса пензлі оживають», Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс «Роду криниця віща», Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» Гурток постійно поповнюється новими талантами та напрацьовує творчі здобутки. Має вже власну виставку друкованих творів.

«Волейбол». Керівник – Кулик Тетяна Борисівна.

Усім відомо, що спорт – це життєво необхідна діяльність для кожної людини. Підтримувати себе в спортивній формі – це вже один з важливих стимулів до заняття спортом. Незалежно від того, який вид спорту ви обирете, ви вже здобудете життєрадісність та гарний настрій, до того ж ваше самопочуття покращитися та впевненість у собі ще більше зростатиме.

Гурток з волейболу почав діяти у школі у грудні 2021 року. Метою гуртка є підвищення та збереження рівня здоров’я і функціональних можливостей учня, всебічного вдосконалення фізичних здібностей на основі систематичних занять волейболом та оволодіння високим рівнем технічно-тактичних дій. Доведено, що гра в волейбол сприяє нормалізації артеріального тиску. Заняття з волейболу сприяють розвитку особистості. Цю гру можна розглядати, як психологічний тренінг для тих, хто має проблеми у спілкуванні. Під час занять з волейболу необхідно стежити за м’ячем, який знаходиться то далі, то ближче до гравця, в результаті чого волейбол можна назвати зарядкою для очей – посилюється приплив крові до органу зору, тренуються очні м’язи. Крім того, розвивається окомір, адже гравцеві доводиться вгадувати точку приземлення м’яча, щоб правильно відбити його. Оволодіння такими складними прийомами, як подача в стрибку, атакуючий удар, блокування, вимагає хорошої координації. Освоєння нових прийомів змушує мозок працювати, утворюючи нові зв’язки між нервовими клітинами, що стає відмінним тренуванням не тільки для нервово-м’язового апарату, але й для мозкової діяльності. Також учні згуртовуються, вчаться страхувати і підтримувати один одного під час гри, діяти, як злагоджений механізм, розуміючи ситуацію без слів. Гуртківці –вже сформований колектив, який може захищати честь школи у змаганнях з волейболу.

Саме так учні нашої школи проводять позаурочний час: активно, весело, спортивно! І це дуже приємно! Запрошуємо всіх бажаючих покращити своє здоров’я та спортивну форму до нашого волейбольного гуртка!

Закликаємо: менше часу проводити за гаджетами та зміцнювати своє здоров’я за допомогою спорту! Пам’ятайте: здоровим бути модно!

«Стежинами математики». Керівник – Гриценко Олена Генріховна.

Іноді можна почути, що математика складна, суха і нецікава наука. Тому завдання вчителя- розкрити перед учнями її емоційний бік, чуйну і вродливу стать. Своїм учням я пропоную шукати математику всюди, осмислювати її роль в житті людини. Важливо навчити учнів не лише бачити математику навколо себе, але й використовувати математичні знання у всіх сферах життя.

У процесі підготовки до занять гуртківці навчаються та закріплюють вміння й навички в підборі матеріалу, вчаться аналізувати, установлювати причинно-наслідкові зв’язки. У процесі дискусії учні вчаться висловлювати свої думки, відстоювати свою точку зору, вислуховувати міркування своїх товаришів. Ще Блез Паскаль зазначав, що предмет математики є таким серйозним, що зробити його цікавим не тільки можна, а й треба. Тому заняття гуртка є доцільним засобом навчання і ефективним помічником учителеві у вирішенні проблем викладання математики. Розв’язання логічних задач з використанням властивостей натуральних чисел, алгебри висловлень, принципів та методів кодування інформації; різноманітних числових та математичні ребусів сприяють зацікавленості гуртківців в опануванні математики в цілому.

Вихованці гуртка неодноразово брали участь у змаганнях з усного математичного рахунку Прангліміне на сайті Міксіке і дійшли до Міжнаціональних і Міжнародних етапів змагань , де посіли 1,2 і 7 місця відповідно. Щороку учні беруть участь у конкурсі «Кенгуру», шкільних, районних олімпіадах.

ми працюємо

Пн-Пт: 7:30 – 16:30

адреса

19755, вул. Заводська, 39, селище Пальміра, Золотоніський район, Черкаська область, Україна

Телефон

+380673051755

сайт

Отримувати оновлення